Dlaczego warto odwiedzić londyśkie ogrody botaniczne Kew Gardens

Londyn posiada wiele parków i ogrodów. Na przestrzeni dwóch lat pobytu w Anglii odwiedziłam kilka z nich ale wędrówka po Kew Gardens jest zupełnie innym doświadczeniem. Czy warto się tam wybrać? Zdecydowanie tak. Kew Gardens to miejsce, które z pewnością musicie odwiedzić mieszkając lub podróżując po Londynie. W dzisiejszym poście zobaczycie także moje ulubione miejsca (?) Muszę przyznać, że ten wpis może być mało obiektywny ale to dlatego, że jestem z tych osób, która uwielbia zieleń.

Kilka słów o Kew Gardens

Zacznę od tego, że Kew Gardens czyli Królewskie Ogrody Botaniczne to kompleks ogrodów i szklarni wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nazwa Ogrody niestety nie oddaje w pełni istoty tego miejsca. Znajdziecie tam największą kolekcję botaniczną na świecie. Kew Gardens leży na terenie dwóch dzielnic Kew i Richmond w Londynie, około 40 minut metrem od stacji Paddington.

Wizyta w Kew Gardens

Wstęp na teren ogrodów jest płatny ale wrażenia zdecydowanie są warte swojej ceny. Bilety zakupiłam na stronie tutaj ale można je także dostać w kasach, więc nie ma konieczności wcześniejszej rezerwacji miejsc. Na stronie można także sprawdzić godziny otwarcia ogrodów w danym dniu. 

Królewskie Ogrody Botaniczne odwiedziłam dokładnie trzy razy i mogę powiedzieć, że jeden dzień to zdecydowanie za mało aby zobaczyć to wspaniałe miejsce. Koniecznie weźcie ze sobą mapkę, którą znajdziecie zaraz przy wejściu, bo można się pogubić. Najlepiej zaplanować wizytę wcześniej i ustalić punkty które chcecie zobaczyć w kompleksie (a jest ich wiele!). Niektóre obiekty, np. szklarnie są zamykane wcześniej niż cały kompleks, a mało kto lubi oglądać wszystko w pośpiechu. Oprócz wspaniałej kolekcji roślin w szklarniach i na zewnątrz można podziwiać tutaj obiekty takie jak: Pagoda czy Queen Charlotte’s Cottage. 

Co podobało mi się najbardziej?

Najlepiej powiedzieć, że wszystko 🙂 Ale mogę to jakoś uporządkować i wybrać najlepsze rzeczy. Spośród wszystkich atrakcji Kew Gardens największy zachwyt wzbudziły we mnie wiktoriańskie szklarnie. Niezwykle magiczne dla miłośników roślin, fotografów oraz osób, które chcą po prostu ciekawie spędzić dzień wędrując po jednej z najpiękniejszych zielonych przestrzeni w Londynie. We wszystkich szklarniach panuje bardzo wilgotny i ciepły klimat. Pokryta rdzą konstrukcja i soczysta zieleń sprawiają, że można poczuć się tutaj jak w tropikalnych krajach. Z resztą sami zobaczcie!

The Palm House

The Palm House

The Palm House

Waterlilly House

The Princess of Wales Conservatory

Temperate House

Oprócz szklarni urzekły mnie także ogrody oraz jezioro.

Miejsce

Kew Gardens to miejsce, które zdecydowanie warto zobaczyć, nie tylko po to aby podziwiać i fotografować roślinność. To idealne miejsce na spotkania z bliskimi osobami zwłaszcza latem. Odpoczynek na ławce wśród drzew lub nad jeziorem z ulubioną książką? Czemu nie. Zarówno spacer alejkami jak i piknik na trawie w takim miejscu mogą być bardzo relaksujące w tak pięknym otoczeniu.

Wiedzieliście, że Londyn ma takie miejsca jak Kew Gardens? Byliście w tych lub podobnych ogrodach botanicznych? Koniecznie dajcie znać! 

Do zobaczenia w następnym poście,

Dominika

Spodobał ci sie ten post? Zapisz go na Pintereście!

Udostępnij ten post

Dominika

Dominika

Mój blog to miejsce, w którym dzielę się pomysłami oraz inspiruję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.